Ośrodek Parafialny w Colchester
                                                                                                                Msze Święte w kościele St. James The Less, 51 Priory Street, CO1 2QB 
 
POLSKA PARAFIA - ŚW. STANISŁAWA KOSTKI
LOCAL POLISH CATHOLIC MISSION IN IPSWICH, Charity No 1119423
DUSZPASTERZE : KS. WIESŁAW MRÓZ ( 07935895253)
82 Wellesley Road, Ipswich,
IP4 1PH, UK Tel. (01473) 217391
Po nici dobrych myśli osiągnąć
dojrzałość
i po kamykach z dobrych
uczynków nad rwącym potokiem dotrzeć do wieczności. :)

Intencje i modlitwy

Trzymajmy się celu!!

2015-06-06 21:25:36, komentarzy: 0

(...) Zgodnie z gorącym oczekiwaniem i nadzieją moją, że w niczym nie doznam zawodu.(Flp 1.20)


Dać z siebie wszystko dla Boga, wszystko, co mamy najlepsze dla jego chwały. Trudno jest nam podjąć taką decyzję, ponieważ zastanawiamy się ile nas to będzie kosztować. Staramy się udawać, że tak nie jest, że raczej zastanawiamy się nad innymi nie nad sobą. Z drugiej strony, jeśli rzeczywiście zastanawiamy się nad tym ile to będzie kosztować innych gdy my okażemy posłuszeństwo Bogu, to tak jakbyśmy chcieli powiedzieć Panu Bogu, że nie wie co robi. Trzeba by tutaj zadać pytanie: Czy Pan Bóg mógłby za nasze posłuszeństwo żądać zapłaty od innych?

Nie ma potrzeby zadręczać się wątpliwościami, jeśli chodzi o zaufanie Panu Bogu i powierzenie mu swego życia oraz okazanie bezwzględnego posłuszeństwa. Trzymaj się celu - On to wie! Nikt nic nie będzie musiał płacić.

Zanim jednak zdecydujemy się żyć zgodnie z wolą Boga musi pojawić się w naszym życiu kryzys. Dzieje się tak, dlatego, że mamy pewne przyzwyczajenia, z których trudno jest nam zrezygnować. Niestety są to również przyzwyczajenia grzeszne, które nie podobają się Bogu. On nam je po prostu zabiera za naszym przyzwoleniem w momencie, gdy mówimy, że chcemy poddać się woli Bożej. Ta chwila jest momentem, w którym należy dokonać wyboru. Kryzys to rozstaje dróg w naszym życiu. Gdy przeżywasz taki kryzys najlepiej jest zawierzyć wszystko Panu Jezusowi całkowicie i nieodwołalnie.

Można skorzystać z krótkiej nowenny: Jezu ty się tym zajmij.

« powrót

Dodaj nowy komentarz