Maryjo, Matko Boleściwa!
Stajemy razem z Tobą pod Krzyżem Jezusa Chrystusa, aby wraz z Tobą
prosić o pokój na świecie. Daj wolność wszystkim ludziom, którzy nie
mogą wzywać Boga. Siły tym, którzy są prześladowani i łaskę wierności
dla tych, którzy muszą złożyć wyznanie wiary. Otwórz nasze serca na
potrzeby braci i sióstr, którzy cierpią niedostatek ze względu na wiarę w
Ciebie. Niech nasze usta wołają ich głosem, a ich wiara i świadectwo niech umacniają nasze życie.

Męczennicy XXI wieku, módlcie się za nami. Amen.
Nikt nie mówi o męczennikach XXI wieku. Kiedy na świecie ktoś znęca się nad zwierzętami, staje się to informacją numer jeden w większości mediów. Nie pochwalam takiego zachowania, ale kiedy każdego
dnia brutalnie mordowani są chrześcijanie cały świat milczy. I nie ma organizacji, która walczyłaby o prawa chrześcijan. Według najnowszych
danych, każdego roku ginie za wiarę 170 000 wyznawców Chrystusa. To nie
są tylko liczby, to nasi bracia i siostry, którzy w wolności umierają za wiarę. Miliony dzieci umiera zanim się narodzi. To również męczennicy.
Nie ma żadnej organizacji rządowej, która upomniałaby się o prawa tych ludzi. Tylko Kościół może wołać o wierność Chrystusowi.
Czy ja trwam z Kościołem umęczonym w jedności?
Kto zrezygnuje z przyjmowania sakramentów świętych ze względu  na grzeszność kapłana, zostanie potępiony na wieki i nie zazna Królestwa Niebieskiego.
Św. Katarzyna Sieneńska
Może ktoś kiedyś widząc, jak żyjemy, ktoś, kto do tej pory kościoły omijał
szerokim łukiem, a Boga nie potrzebował, zapyta nas: „Skąd w Tobie
radość mimo przeciwności, pokój mimo życiowych burz, miłość mimo zranień? Ja
też tak chcę”. A my będziemy mogli z przekonaniem odpowiedzieć: „To Bóg jest moją siłą”.
Każdy z nas może głosić Ewangelię swoim życiem, swoimi przekonaniami. Nie musimy cytować Katechizmu, ani atakować cytatami biblijnymi o piekle.
Wiedza jest ważna, ale ludzie najpierw patrzą na to, jak żyjemy – czy mamy w sobie nadzieję
i potrafimy się nią dzielić, czy uczymy się innych kochać, czy postępujemy sprawiedliwie, czy sami przestrzegamy Bożych przykazań. Mamy ewangelizować życiem, a dopiero ostatecznie mówić o Bogu. Nie tylko do księży czy sióstr zakonnych należy ewangelizacja, ale do każdego kto przyjął sakrament bierzmowania.
Często mówimy lub słyszymy słowa:
Kościół powinien. Kościół robi to źle. Księża za mało ewangelizują. Ludzie odchodzą od Boga.
Co w tym wszystkim robię i znaczę ja?
 Radio ALEX  - muzyka katolicka i nie tylko